Nasze usługi

Czyszczenie dywanów

czyszczenie dywanówKilkuletnie doświadczenie w czyszczeniu dywanów pozwoliło nam poznać niemal każdy ich rodzaj, dlatego wiemy jakich środków i metod użyć aby plamy zniknęły a dywany zostały czyste i pachnące. Profesjonalnie przeprowadzane zabiegi sprawiają iż z głębi dywanów eliminowane są na bardzo długi czas szkodliwe dla zdrowia roztocza.

Czyszczenie odbywa się przy użyciu agregatów czyszczących metodą ekstrakcyjną zwaną również „na mokro”, dlatego powierzchnia wykładziny po tym zabiegu pozostaje wilgotna przez kilka godzin. Metoda ekstrakcyjna polega na naniesieniu środka czyszczącego na powierzchnię dywanu a następnie jego odessaniu wraz z brudem. Aplikacja środka chemicznego odbywa się pod ciśnieniem co umożliwia jego głębokie wniknięcie we włókna. Środki czyszczące stosowane przez nas skutecznie usuwają brud i kurz z głębi tkaniny, pozostawiając miły i przyjemny zapach.

SPOSÓB PRANIA

Pranie dywanów wykonujemy sprzętem renomowanych firm Karcher oraz Santoemma. Pranie odbywa się pod ciśnieniem dzięki czemu dywan jest czyszczony dogłębnie, oprócz tego dywan za pomocą rozpylania odpowiedniego środka jest zraszany przy jednoczesnym odsysaniu go, wraz z brudem.

czyszczenie wykładzin

DWA SPOSOBY PRANIA:

Standardowe pranie dywanu polega na spryskaniu roztworem powierzchni dywanu i odessaniu całego zawartego w niej brudu. Dywan pozostaje wilgotny po takim praniu do kilku godzin. W przypadku tej metody postępujemy jak wyżej, dodatkowo stosując powierzchniowo środki odplamiające. Po kilku minutach brud jest rozpuszczany i usunięty za pomocą ssania.

czyszczenie dywanówPodczas naszej pracy korzystamy z profesjonalnego sprzętu marek KARCHER i SANTOEMMA. Jednym z najczęściej wykorzystywanych modeli jest KARCHER PUZZI 200. Należy on do grupy agregatów ekstrakcyjnych stosowanych w czyszczeniu powierzchni płaskich (dywany, wykładziny) oraz tapicerki meblowej i samochodowej. Urządzenie to doskonale radzi sobie z zabrudzeniami jak i z dużym obciążeniem pracy przy stosunkowo dużej wydajności.